PF Bærekraft

Hva

PF Bærekraft samler eksperter, talenter, ledere og beslutningstagere på tvers av bransjer med mål om å fremme en mer bærekraftig teknolog- og samfunnsutvikling.

Hvorfor

Vi vil gjøre sirkulærøkonomien og FNs bærekraftsmål anvendbare for næringslivet ved å diskutere løsninger og inspirere til nytenkning og partnerskap.

Hvem

PF Bærekraft er for deg som vil bruke kompetansen og engasjementet ditt til å skape små og store bærekraftsmuligheter og til å finne løsninger på noen av klodens mest kritiske spørsmål sammen med andre.

Hvordan

PF Bærekraft jobber tverrfaglig gjennom hele Polyteknisk Forening, og er med på å løfte foreningens rolle og relevans i en definerende tid. Vi arrangerer digitale og fysiske aktiviteter; aktuelle business cases blir presentert, sirkulærøkonomiske tiltak blir utviklet, og fagkompetanse blir delt på tvers av sektorer.

Hør podcastserien “Full sirkel” nå!

I «Full sirkel»-serien hører du fra folk som jobber konkret med sirkulærøkonomiske løsninger fra ulike innfallsvinkler. Her får du innsikt og inspirasjon fra eksperter, ledere, entreprenører og forskere som diskuterer utvikling, trender og tematikk – som helt enkelt handler om hvordan vi kan utnytte ressursene våre smartere, bedre og lengre. Så håper vi du vil ta diskusjonen videre – og lykkes med det du gjør – i dine sirkler. 

Velkommen til nettverket PF Bærekraft!

Styret

Styreleder: Ida Pernille Hatlebrekke
Head of Climate and Environment, Møller Mobility Group
ida.hatlebrekke@moller.no

Anne Cathrine Berger
Samfunnspolitisk direktør, NITO
anne.cathrine.berger@nito.no

Dagfrid Forberg
Nestleder, ZERO
dagfrid.forberg@zero.no

Kim Gabrielli
Administrerende direktør, UN Global Compact Norge
kim.gabrielli@globalcompact.no

Camilla Skjelsbæk Gramstad
Bærekraftsjef, Elkjøp
camilla.skjelsbaek.gramstad@elkjop.no

Thomas Mørch
Direktør Innovasjon & Bærekraft, Norsk Gjenvinning
thomas.morch@ngn.no

Brita Staal
Seniorrådgiver klimastrategi, SALT
brita@salt.nu

Jan Christian Vestre
CEO, Vestre
jan.christian@vestre.com

Sigurd Sagen Vildåsen
Seniorforsker, SINTEF Manufacturing
sigurd.vildaasen@sintef.no

Kjersti Aass
Sustainability Development Director, Yara
kjersti.aass@yara.com

Se alle nettverk